NASI SPECJALIŚCI

FIZJOTERAPEUCI


Przemysław Bednarczyk

mgr Przemysław Bednarczyk, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (1999r), wieloletni wykładowca w KWSPZ, Centrum Kształcenia „Oświata”, AWF w Krakowie, współpracował z klubami sportowymi: Cracovia, KS Korona, CCC Polsat, Szkoła Tańca Evolution,  Zajmuje się specjalistyczną rehabilitacją w chorobach ortopedycznych i neurologicznych, konsultacjami medycznymi, doborem zaopatrzenia ortopedycznego. Prowadzi działalność szkoleniową. W pracy wykorzystuję m.in. metody Mc Kenziego, metody Kaltenborn Evienth, metody PNF, taping medyczny, Bobath, Vojta i inne.


Dominika Wicher

Uzyskany licencjat z fizjoterapii w 2019 roku, ambitna, dążąca do zamierzonych celów obecnie studentka V roku fizjoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od zawsze pragnąca nieść pomoc innym, szczególnie zainteresowana fizjoterapią ginekologiczną, ortopedyczną, geriatryczną oraz pediatryczną.
Ponadto trenująca od 14 lat taniec towarzyski, posiadająca klasę krajową mistrzowską A w tańcach latynoamerykańskich – instruktorka tańca towarzyskiego oraz zumby.

Kim jesteśmy?
Witamy na stronach Sieci Gabinetów Rehabilitacji Arcus. Naszą sieć budujemy od 2002r, a składają się na nią gabinety własne i gabinety partnerskie. Łączy nas jedno: dobro pacjenta.Wspólnie wypracowaliśmy standardy postępowania co owocuje efektywnym prowadzeniem terapii. Wspólnie też prowadzimy politykę zewnętrzną uczestnicząc w różnego typu przetargach i zleceniach jako jeden organizm.

Czym się zajmujemy?
Zajmujemy się specjalistyczną rehabilitacją, konsultacjami medycznymi i działalnością szkoleniową Rehabilitacja to najczęściej długotrwały proces. Uczestniczą w nim fachowcy z różnych dziedzin. Przede wszystkim specjaliści z rehabilitacji. Zatrudniamy sprawdzoną kadrę z tytułami magistra lub licencjata a niejednokrotnie doktorów nauk o kulturze fizycznej. To jednak nie wystarcza. Nasi specjaliści legitymują się wieloma kusami i szkoleniami metod terapeutycznych np: metody Mc Kenziego, metody Kaltenborn Evienth, metody PNF, taping medyczny, Bobath, Vojta itd. Ostatecznie jednak to doświadczenie w pracy z pacjentem odgrywa rolę najważniejszą. Kadrę stanowią osoby o średnim stażu pracy 7-8 lat (najkrótszy 3 lata, najdłuższy 16 lat) odbywany w różnych placówkach: szpitale (polskie i zagraniczne), kluby sportowe (Cracovia, Herta Berlin, Feyenoord Rotterdam), instytucje publiczne np MOPSy, Środowiskowe Domy Samopomocy.

Kto nam zaufał?
Zaufanie pacjentów jest dla nas najcenniejsze. Bez niego nie ma rehabilitacji. Prowadząc skomplikowane zabiegi rehabilitacyjne (np zabiegi terapii manualnej) bezwzględnie wymaga się od pacjenta zaufania. Niewłaściwe podejście terapeuty i samego zainteresowanego może obrócić w niwecz misterny plan rehabilitacji. Odbiorcami naszych usług są przede wszystkim osoby prywatne, ceniące sobie indywidualną pracę ze specjalistą a także możliwość odbycia wizyty, w krótkim terminie i dogodnym dla pacjenta czasie i miejscu (wizyty domowe, prasa w gabinecie). Odbiorcami naszych usług są również instytucje publiczne takie jak Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie, Starostwa Powiatowe, Urzędy Miast i Gmin, Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, kluby sportowe, szkoły i uczelnie wyższe. Mamy również duże doświadczenia w realizacji zadań finansowanych z budżetu Unii Europejskiej.

Standardy pracy
Na pierwszą wizytę zawsze należy umówić się telefonicznie dzwoniąc na infolinię 601 95 65 25. Po ustaleniu terminu wizyty należy zabrać ze sobą wszelkie możliwe wyniki badań np: opisy zdjęć RTG, USG, TK, wypisy ze szpitala, orzeczenia o niepełnosprawności skierowania od lekarza itp. Jeśli Państwo nie posiadają takich dokumentów – nic nie szkodzi. Nasz fizjoterapeuta jeśli będzie widział potrzebę skieruje Państwa do odpowiedniego specjalisty. Te badania są w wielu przypadkach niezbędne do właściwie postawionej diagnozy a co za tym idzie odpowiedniej terapii. Nie zawsze wizyty odbywać się muszą codziennie. Czasem wskazane jest odczekanie dnia lub kilku po zabiegu żeby móc obserwować efekt pracy fizjoterapeuty (np taping medyczny, mobilizacja stawów, czy krioterapia) Na zabiegi należy zabrać ze sobą strój sportowy.

Wnioski
Coraz szybsze tempo życia i jego siedzący tryb sprawiają, że ilość schorzeń narządu ruchów w alarmujący sposób zwiększa się z dnia na dzień. A co najgorsze, przestają one dotyczyć tylko ludzi starszych i u wielu osób zaczynają się już około 30-tki. To z myślą o młodych ludziach powstało Centrum Rehabilitacji ARCUS. Obecnie z naszych usług korzystają osoby aktywne zawodowo, dzieci z wadami postawy i osoby starsze. Służymy pomocą naszym pacjentom od 2002r. Nasza oferta to fizykoterapia, masaż, rehabilitacja oraz terapia manualna. Zajmujemy się zarówno leczeniem schorzeń, urazów sportowych, stanów po operacjach ortropedycznych jak również profilaktyką. Nasze gabinety są nowoczesne i wyposażone w profesjonalny sprzęt wysokiej jakości. W okolicy naszych gabinetów znajdują się parkingi. Kameralny i przytulny wystrój gwarantują uczucie komfortu i zadowolenia. Zatrudniamy miłą, kompetentną i wykształconą kadrą fizjoterapeutów. Nasz profesjonalizm, czystość, punktualność, zrozumienie i otwarcie na sugestie pacjentów sprawiają, że żmudne zabiegi stają się przyjemnością prowadzącą do pełnego zdrowia.